C ve CE Sınıfı Kamyon-Çekici-Tır Ehliyeti

TIR VE KAMYON EHLİYETİ ALAMAK İÇİN KURSLARIMIZA BAŞVURABİLİRSİNİZ

Tır Sürücü belgesi almak için bir süreç gereklidir. Eski sistemde olduğu gibi hiç ehliyetiniz yokken tek sınavda ehliyet alma dönemi kapandı. Tır ehliyeti almak için öncelikle B sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekmektedir.

B sınıfı ehliyete sahip olmak için bir teorik ve bir direksiyon sınavına katılırsınız. B sınıfı sertifikanıza sahip olduktan sonra C sınıfı ehliyet almak için eğitimlerin ardından C sınıfı direksiyon sınavına katılırsınız. C sınıfı direksiyon sınavında başarılı olmanızın ardından CE sınıfına kaydolursunuz ve verilecek eğitimler sonrası  bir direksiyon sınavına daha katılarak Tır – CE sınıfı ehliyeti almaya hak kazanırsınız.

Tır Sürücü Belgesi almak için gerekli evraklar nelerdir ?

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi :Üzerinde TC Kimlik numaranız yazan T.C. Nüfuz cüzdanı fotokopisi.
  • 6 adet fotoğraf (Biyometrik): Biyometrik özelliklere sahip ehliyet için çekilmiş 10 adet fotoğraf gerekmektedir
  • Diploma veya Öğrenci Belgesi : En az ilkokul veya 2.kademe okuryazarlık belgesi ile ehliyet almak için kursumuza başvurabilirsiniz. Mezun durumda değilseniz Öğrenci Belgesi alabilirsiniz.
  • Sağlık Raporu : Ehliyet için sağlık raporu veren kurumlardan alınmış CE sınıfı sürücü olabileceğinizi belirten Sağlık raporu almanız gerekmektedir

Tır Sürücü Belgesi sağlık raporu nasıl olmalıdır ?

Tır Sürücü Belgesi için sağlık raporu için bir şablon bulunmaktadır. Bu şablonda 2.grup ehliyet kısmı doldurulmuş olmalıdır. (Ehliyet için sağlık raporu veren klinikler size yardımcı olacaktır.)

Tır Sürücü Belgesi Yaş Şartı Nedir ?

21 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. B sınıfı ehliyetiniz yoksa 21 yaşını doldurmadan B sınıfı ehliyet alıp 21 yaşı doldurur doldurmaz C sınıfına kaydolmanız ardından C den CE ye fark yapmanız Tır Sürücü Belgenizi hızlıca almanız için faydalı olacaktır.

Tır Sürücü Belgesi almak için öncelikle hangi ehliyeti almam gerekmektedir ?

CE Sınıfı Tır Sürücü belgesi almak için öncelikle B sınıfı ehliyet alıp sonra B den C ye fark yapmış olmanız gerekmektedir. CE sınıfı için ön şart C sınıfı Kamyon ehliyetidir. C Sınıfı ehliyet için ön şart ise B sınıfı Otomobil ehliyetidir.

Direksiyon Dersleri ne zaman düzenlenir ?

Direksiyon dersleri için randevulu sistem uygulamaktayız. Direksiyon bilgi seviyenize göre kursumuzda bulunan direksiyon eğitim simülatörlerindende faydalanarak eğitime başlanabilir.

En yakın sınav ne zaman ?

En yakın sınav tarihi ve kontenjanlar hakkında en güncel ve detaylı bilgiyi kursumuzdan alabilirsiniz. Kayıt sırasdında Size tam anlamıyla uygun bir sınav takvimi oluşturulur ve tüm sınavlarınızın tarihi size bildirilir.

Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

Aklınıza takılan her türlü soru ve bilgi için çağrı merkezimizle iletişime geçin.

Kurs Merkezimizden Görüntüler

Kaliteli Eğitim & Uzman Kadro Hemen Yerinizi Ayırın ve Ehliyetinizi Alın