B Sınıfı Engelli Ehliyeti

BAĞCILAR B SINIFI ENGELLİ EHLİYETİ

B Sınıfı Engelli Ehliyeti

ALAN SÜRÜCÜ KURSLARI BAĞCILAR B SINIFI ENGELLİ EHLİYETİ

İLETİŞİM BİLGİ VE KAYIT İÇİN:

TEL2 :0212 433 08 82

GSM :0543 343 44 58

TEL  :0212 557 26 99

GSM2 :0533 430 83 74

Başvuru İçin Gerekli Evrakları;
 Nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C. No. işlenmiş)
 Ehliyet fotokopisi
 Öğremim belgesi fotokopisi
 2 adet vesikalık fotoğraf

H sinifi (ehliyet) Sürücü Belgesi   (Engelli) almak isteyen adaylar; Toplam:50 soruluk Trafik ve Çevre Bilgisi (29 soru) ve Ilkyardim Bilgisi (15 soru)Dersleri için sinav olmak durumundadirlar.Motor dersinden ve sinavindan muaftir.Sürücü Belgesi (Ehliyet)Sinav sonucu en az tek puan olarak 100 üzerinden 70 ve üzeri olmasi zorunludur.Basarili olan adaylar, ilgili sürücü belgesi (ehliyet) araci için Direksiyon Sinavina girer,basarili olmasi halinde , ilgili Trafik Subesinden   Sürücü Belgesini (Ehliyet) H sinifi (Ehliyet) Sürücü Belgesi olarak teslim alir.

B veya E sinifi (ehliyet)Sürücü Belgesine sahip olan adaylar H sinifi  (Engelli) Sürücü Belgesi (ehliyet)almak isterlerse,sadece direksiyon sinavina girer.Teorik sinavdan muafdirlar.Ilgili Trafik Subesine eski Sürücü Belgesini  (ehliyet) iade eder,Yeni Sürücü Belgesi H sinifi Sürücü Belgesi olarak degisir.

Sinav Süresi:Sinav 11:00 da baslar.Sinav basladiktan sonra ilk 50 dakika dolmadan disari çikilmaz.Sinav bitimine 15 dakika kala,(özürlü ögrenciler hariç)sinavin güvenligi açisindan sinav salonunda en az 2 (iki)adayin kalmasi saglanacaktir.

TEORIK VE DIREKSIYON SINAVLARINDA SINAV HAKKI 4 DÜR.

Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

Aklınıza takılan her türlü soru ve bilgi için çağrı merkezimizle iletişime geçin.

Kurs Merkezimizden Görüntüler

Kaliteli Eğitim & Uzman Kadro Hemen Yerinizi Ayırın ve Ehliyetinizi Alın

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.