A – A1 – A2 Motorsiklet Ehliyeti

A1-A2-A-Motosiklet ehliyeti alma yaşı 16 dir. 2016 Yılı için 1999  yılında doğup, ay ve gününü dolduranlar başvurabilirler.

A2 motosiklet ehliyeti almak için  yaş cetveli
2014 yılı için 1997 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
2015 yılı için 1998 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
2016 yılı için 1999 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
2017 yılı için 2000 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
2018 yılı için 2001 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
2019 yılı için 2002 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
A2 motosiklet ehliyeti için kursumuza başvurup kayıt yapabilirler.

Mevcut yasalar gereği 50cc ve üstü tüm motosiklet sürücülerinin A1-A2-A- motosiklet ehliyeti almaları gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan motor  test sınavı (başka bir sınıf sürücü belgesine sahip olanlar yazılı sınava girmezler) ve motosiklet direksiyon sınavına girerek A2 motosiklet sınıfı sürücü belgesi sertifikanıza sahip olabilirsiniz.

A2 Motosiklet Ehliyeti İçin Gerekli Belgeler ;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Evvelce alınmış başka bir sınıf sürücü belgeniz var ise fotokopisi
  • Öğrenim belgesi  (Aslı görülüp, fotokopisi alındıktan sonra iade edilir)
  • 7 Vesikalık Fotoğraf
  • Yetkili Özel veya devlet hastanesinden sürücü olur raporu (rapaor alma ile ilgili kursumuzdan destek alabilirsiniz)
  • Banka Sınav harcı dekontu. Ziraat, Vakıf, Halkbank tüm şubelerine yatırılabilir.  (Kursa kayıt yaptırmadan ya da bilgi / teyit almadan harç yatırmayınız.)

Ön kayıt için gerekli olan nüfus cüzdanı ve ehliyet fotokopisinin okunaklı bir şekilde fakslanması veya tarafımıza iletilmesi ile kurs kaydınız tamamlanmış olur. Diğer evrakların herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için sınavdan en gec 30 gün öncesine kadar  tamamlanıp teslim edilmesi gereklidir.

NOT: Daha önce başka bir sınıf sürücü belgesine sahip olan adaylar yazılı sınava girmez, sadece almak istedikleri ehliyet sınıfının direksiyon sınavına girerler.  Örnek: B, C, D, E, F sınıfı otomobil ehliyeti olup A2 motosiklet ehliyeti almak için başvuranlar, sadece motosiklet direksiyon sınavına girerler

Test sınavından başarılı olduğunuz taktirde direksiyon sınavı, yazılı sınav tarihinden *2-3 hafta sonrasında yapılır.
Yazılı ve direksiyon için ayrı ayrı olmak üzere 4 (Dört) sınav hakkı vardır.
Girilmeyen sınavlarda sınav harcı ve o hak yanmış olur.
Direksiyon sınavlarında 4 hakkı da dolmuş olan adaylar istemeleri halinde ücreti karşılığı tekrar kayıt yaptırıp, direksiyon dersi alarak ekstra 4 hakka daha sahip olabilirler.
2. Defa da direksiyon sınavına girip 4 hakkında da başarısız olanlar, ya da sınavlara girmeyip haklarını dolduranların dosyaları yanar.
Bu durumda olan sürücü adaylarımız İstemeleri halinde tekrar yeni kayıt için başvuru yapıp teorik ve direksiyon eğitimi alarak, sınavlarına yeniden girerek süreci baştan başlatabilirler.
4 Teorik sınavdan da başarız olanlar, ya da girmeyerek haklarını dolduranlar yeniden kurs ücretini ödeyerek kayıt yaptırabilirler.

Kesin direksiyon sınavı gün ve saatlerinizi kursumuzdan öğrenebilirsiniz.

Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

Aklınıza takılan her türlü soru ve bilgi için çağrı merkezimizle iletişime geçin.

Kurs Merkezimizden Görüntüler

Kaliteli Eğitim & Uzman Kadro Hemen Yerinizi Ayırın ve Ehliyetinizi Alın

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.