SRC Sınavına İlişkin S.S.S

SINAV GÜNÜ:SRC SINAVLARI BİR YILDA 3´ER AYLIK ARAYLA 4 KEZ YAPILIR,TAM TARİHLERİ BAKANLIK TARAFINDAN BİLDİRİLİR.
SINAV SAATİ:11:00
SRC SINAV GİRİŞ BELGESİ NEDİR VE NE ZAMAN ÇIKAR:EĞİTİMLERİ TAMAMLANMIŞ,BAŞVURULARI YAPILMIŞ VE HARÇLARI YATMIŞ ADAYLARIN SINAVA GİREBİLMEK İÇİN FOTOĞRAFLI,SINAV YER,TARİH,SAAT,SALON BİLGİLERİNİ İÇEREN BELGEDİR.BU BELGE OLMADAN SINAVA GİRİLMEZ!SINAV TARİHİNDEN YAKLAŞIK 1 HAFTA ÖNCE ÇIKAR.
SRC SINAVINDA BAŞARI NOTU:60 PUAN(50 SORUDAN 30 SORU DOĞRU CEVAPLAMAK YETERLİ) YANLIŞ CEVAP DOĞRU CEVAPLARI ETKİLEMEZ YANİ YANLIŞLAR DOĞRUYU GÖTÜRMEZ.
SRC SINAV SÜRESİ:60 DAKİKADIR.
SRC SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR:SINAV TARİHİNDEN YAKLAŞIK 2 HAFTA SONRA

Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

Aklınıza takılan her türlü soru ve bilgi için çağrı merkezimizle iletişime geçin.

Kurs Merkezimizden Görüntüler

Kaliteli Eğitim & Uzman Kadro Hemen Yerinizi Ayırın ve Ehliyetinizi Alın

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.