E-Sınav Kısa Sürede Ehliyet Alma

E – SINAVLA ARTIK AYLARCA BEKLEME ZORUNLULUĞU KALKTI! GELİN YAZILI SINAVI BEKLEMEDEN EHLİYETİNİZİ ALIN!!!

E- SINAV NASIL YAPILIR? KURSUMUZ SİZİN İÇİN RANDEVU ALDIKTAN SONRA İSTANBUL GÜNGÖREN’DE SINAV MERKEZİNDE BİLGİSAYAR ORTAMINDA SINAVINIZ GERÇEKLEŞİR.

PEKİ NEDİR BU E- SINAV? ÖZEL MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜLERİ KURSİYERLERİ SINAVI (MTSKS), TEORİK SINAVLARINI KAPSAMAKTADIR. E-SINAV, BASILI EVRAK KULLANILMAKSIZIN SINAV UYGULAMA VE DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN HER TÜRLÜ İŞLEMİN ELEKTRONİK ORTAMDA VE BİLGİSAYARLAR ARACILIĞIYLA YAPILDIĞI SINAVLARDIR. GENEL MÜDÜRLÜK TARAFINDAN BELİRLENEN MERKEZLERDE, BELİRLENEN TARİH VE SAATLERDE “ÖZEL MTSK MODÜLÜ” ÜZERİNDEN YAPILAN BAŞVURULAR DİKKATE ALINARAK YAPILMAKTADIR. MTSK MÜDÜRLÜĞÜNE KAYIT YAPTIRARAK SORUMLU OLDUĞU DERSLERİN EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN TÜM KURSİYERLER İLE HÂLEN TEORİK SINAVDA SORUMLULUĞU DEVAM EDEN KURSİYERLER E-SINAV BAŞVURUSU YAPABİLİR

Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

Aklınıza takılan her türlü soru ve bilgi için çağrı merkezimizle iletişime geçin.

Kurs Merkezimizden Görüntüler

Kaliteli Eğitim & Uzman Kadro Hemen Yerinizi Ayırın ve Ehliyetinizi Alın

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.